link

TOPlist

23 Ekim 2014 Perşembe

Kardeşliği CHP Sağlayacak

Kardeşliği CHP Sağlayacak
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen “Doğudan Batıya Kardeş Belediyeler” toplantısı dâhilinde Adıyaman’daydı.
23 Ekim 2014 Perşembe 13:39

 Kardeşliği CHP Sağlayacak
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen “Doğudan Batıya Kardeş Belediyeler” toplantısı dâhilinde Adıyaman’daydı.
Adıyaman Belediye Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Murat Karayalçın, CHP Adıyaman İl Başkanı Av. Bilal Doğan, Odunpazarı Belediye Meclis Üyesi Mahmut Süzen,  CHP Milletvekilleri ve Belediye Başkanları katıldı.

TOPLUMSAL UZLAŞMAYI BAŞLATALIM
Farklı kültürlerin buluşmasını ve toplumsal barışa katkı sağlamak amacıyla Türkiye’nin doğusuyla batısını bir araya getirmeyi amaçlanan toplantıda söz alan Başkan Kurt şunları söyledi: “Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Öncelikle bugün kardeş belediye uygulamasının başlangıcını gerçekleştiren Sayın Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba’ya teşekkür ediyorum. Bana bu projeyi ilk söylediği zaman ben şöyle dedim: Bize vereceğin kardeşlerden birisi Kürt olsun ki Türkiye’deki toplumsal barışı, uzlaşmayı CHP olarak daha iktidara gelmeden önce başlatalım, gerçekleştirelim. Hele bize sunulan kardeş Adıyaman’dan olunca bir kez daha memnun oldum çünkü Adıyamanlıları biz Eskişehirliler olarak yıllar önce kardeş yapmıştık. Benim şu anda belediye meclis üyem, imar komisyonu başkanım sevgili Mahmut Süzen Adıyamanlı bir yoldaşım. Biz 30 yıldır Eskişehir’de onunla politika yapıyoruz. Şu anda Çakırhöyük’le kardeş olarak bu politikayı sürdürecek, devam ettireceğiz. CHP’nin iktidarı yakın ama CHP’nin iktidar olması için Adıyaman’ın yine aynı özveriyi göstermesi lazım. Bu iddiayı ortaya koymak için biz hazırız. Odunpazarı Belediyesi olarak Odunpazarı’nda hangi hizmeti yapıyorsak Çakırhöyük’te de yapmaya hazırız. Bu hazırlığı ben burada görüyorum, hissediyorum. Böyle bir salonu dolduran coşkulu kalabalık bu partiyi iktidar yapacaktır. Buna inanıyorum. Kardeşliğimiz hayırlı, uğurlu ve daim olsun. Hepinize saygılar sunuyorum.”  
Kaynak: Eskişehir Haber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder